کتاب چگونه غول اسکرام را بکشیم؟ از جواد فراهانی و نشریار

معرفی کتاب چگونه غول اسکرام را بکشیم؟

5
(2)
Javad Vasheghani Farahani

در این مقاله به مطالب زیر خواهیم برداخت: 

معرفی اسکرام

اسکرام یک چارچوب برای تولید نرم‌افزار است(البته در زمینه های دیگر هم کاربرد دارد) که از تفکر Agile (چابک) می‌باشد. منابع فارسی زیادی در مورد اسکرام متاسفانه تولید نشده اند ولی بنده، جواد فراهانی در این زمینه تلاش های فراوانی دارم تا این موضوع را برای شما عزیزان به شکل ساده توضیح دهم.

کتاب های جواد فراهانی

محتوای کتاب چگونه غول اسکرام را بکشیم؟

این کتاب بسیار کاربردی و عملی است. Scrum را با استفاده از این کتاب کوتاه و مختصر در تیم یا سازمان خود پیاده کنید. یا اگر از قبل داشتید، بهبود ببخشید. این کتاب کمک می کند تا بدون اینکه با جزئیات غیر ضروری درگیر شوید، سریع آنچه را باید بدانید بیاموزید.
آنچه خواهید آموخت.

این کتاب شما را با مفاهیم چابک آشنا می کند. مسیر روش های آبشاری تا مانیفست چابک را توضیح می دهد.
متداول ترین روش های تفکر چابک، مثل اسکرام و چگونگی ارتباط آن با eXtreme Programming و Kanban و همچنین با اصول ناب را روشن میکند.
چالش های نقش Scrum Master را شناسایی کنید و درک کنید که این نقش چیست
مراحل توسعه تیم اسکرام را بشناسید
درگیری در تیم Scrum را در آغوش بگیرید و حل کنید

اعضای تیم اسکرام

مخاطبین این کتاب

این کتاب بسیار به زبان ساده ای نوشته شده است. یعنی هر شخصی با هر زمینه تحصیلی می تواند آن را به سادگی بخواند. ولی فکر میکنم که این کتاب برای اشخاصی مثل:

  • مدیران کسب وکارهای اینترتی
  • مدیران استارتاپ ها
  • برنامه نویس ها و توسعه دهندگان نرم افزار
  • طراحان و گرافیست ها
  • دانشجویان رشته مهندسی صنایع
  • دانشجویان رشته مهندسی آی تی
  • دانشجویان رشته مهندسی نرم افزار 
  • و…

خیلی کتاب آموزنده و تاثییرگذاری باشد.

کتاب چگونه غول اسکرام را بکشیم؟ از جواد فراهانی

نویسنده این کتاب

ایلیا بیبیک یک Scrum Master باتجربه است و بیش از 16 سال تجربه در صنعت توسعه نرم افزار، از جمله هفت سال در نقش Scrum Master دارد. او دارای مدرک کارشناسی ارشد در تجارت الکترونیکی و لیسانس مهندسی نرم افزار و دیپلم تدریس است. سوابق حرفه ای او همچنین شامل توسعه نرم افزار، مدیریت پروژه نرم افزار، مدیریت کیفیت نرم افزار، امنیت نرم افزار، آموزش مدارس و تجربه نظامی با فناوری های الکترواپتیکی است.

کتاب چگونه غول اسکرام را بکشیم؟

ناشرین کتاب چگونه غول اسکرام را بکشیم؟

این کتاب توسط ناشر خیلی بزرگی همچون  APRESS به چاپ رسیده که در ادامه این ناشر نامدار را معرفی خواهیم کرد و در ایران به زبان فارسی توسط نشریار، با اسپانسری و  ترجمه مهندس جواد فراهانی به انتشار رسیده است.

معرفی نشر APRESS

Apress ناشری است که به تأمین نیازهای اطلاعاتی توسعه دهندگان، متخصصان فناوری اطلاعات و جوامع فناوری در سراسر جهان اختصاص دارد.

محتوای با کیفیت و عملی این ناشر به متخصصان فناوری در همه سطوح کمک می کند تا مهارت های لازم برای پیشرفت روزمره خود را افزایش دهند. موضوعات اصلی در لیست بیش از 3000 عنوان هستند. این موارد شامل داده های بزرگ، پایگاه داده، منبع باز، توسعه وب، برنامه نویسی برنامه نویسی جاوا، برنامه نویسی پایتون، اپل و سوئیفت است.

معرفی نشر نشریار

نشریار یک استارتاپ در زمینه تولید و انتشار کتاب بوده و در زمینه های استارتاپ، تکنولوژی های نرم افزاری و مدیریت کسب وکار کتاب های خوبی را برای شما عزیزان ارائه کرده است. کتاب چگونه غول اسکرام را بکشیم هم توسط این مجموعه ارائه شده است.

جلد کتاب چگونه غول اسکرام را بکشیم؟

اطلاعات کلی کتاب

رده سنی

بزرگسال

نوع کتاب

نسخه چاپی (کاغذی) – نسخه PDF

رنگی / سیاه سفید

سیاه سفید

نوع جلد

شومیز سلفون مات

تعداد صفحات

97 صفحه

ناشر

نشریار

نام مترجم

جواد واشقانی فراهانی, سحر احمدوند

نام نویسنده

ایلیا بیبیک

قطع

رقعی

چگونه غول اسکرام را بکشیم؟ | کتاب آموزش اسکرام از جواد فراهانی

ساده ترین روش برای شروع اسکرام!

منابع مختلفی برای آموزش اسکرام موجود هستند. مرجع اصلی اسکرام راهنمای اسکرام است. البته که راهنمای اسکرام 19 صحفه است. پس درواقع آموزش کاملی نداده است. برای آموزش ساده، خلاصه و جامع، کتاب چگونه غول اسکرام را بکشیم خیلی کتاب مناسبی هست. 

کتاب چگونه غول اسکرام را بکشیم یک راهنمای عملی و کاربردی برای اجرای چارچوب اسکرام در استارت ها است.   خیلی پیشنهاد می کنم که این کتاب رو مطالعه کنید و ممنون میشم که نظرات خودتان را اشتراک بگذارید. برای تهیه کتاب “چگونه غول اسکرام را بکشیم؟” می توانید با این اینک اقدام کنید.

حرف آخر

حرف آخر

منابع مختلفی در زمینه آموزش اسکرام به زبان انگلیسی وجود دارند که شاید خواندن آن ها برای شما زمان بر باشد. و حتی تهیه آن برای شما کار پیچیده ای باشد. بنده، جواد فراهانی، با همکاری نشریار این منبع مناسب را برای شما آماده کرده ام و در اختیار عموم قرار داده ام. انشالله که این کتاب رو دوست دوست داشته باشید و با معرفی آن به دوستان از بنده وتیم زحمتکشی که دارم حمایت کرده باشید.

تهیه کتاب چگونه غول اسکرام را بکشیم؟

How do you rate this article?

give stars to rate this article

AVG: 5 / 5. Number of votes: 2

Be the first to rate:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *